Moderni vandens nukalkinimo sistema

 

Vanduo – gyvybės šaltinis. Žmogui svarbu ne tik tai, kad geriamo vandens būtų pakankamai, bet ir tai, kad jis būtų geros kokybės. Vandenį mes įvertiname tiesiog paragavę ir nusprendžiame, ar vanduo skanus, ar ne. Tai remiasi organoleptinėmis savybėmis (skoniu, kvapu, spalva, skaidrumu). Nemalonaus skonio vanduo sukelia neigiamą fiziologinę reakciją net ir tada, kai nėra tiesioginės grėsmės žmonių sveikatai. Mūsų buitinei įrangai kvapas nesvarbus, tačiau kietas vanduo yra tikras “baubas”. Tirpūs gamtiniai kalcio ir magnio junginiai karštame vandenyje reaguodami iškrenta į nuosėdas, o tai ne tik turi tiesioginį poveikį vandens kokybei, bet juo yra gadinami įvairūs buitiniai prietaisai.

   Geriamasis vanduo turi atitikti šiuos reikalavimus:

  1. Jame neturi būti patogeninių mikroorganizmų, virusų, t.y. vanduo neturi būti pavojingas epidemiologiniu požiūriu;
  2. Jis turi pasižymėti geromis organoleptinėmis savybėmis: turi būti bespalvis, bekvapis, skaidrus ir neturėti nemalonaus prieskonio;
  3. Jame negali būti toksinių medžiagų ir druskų daugiau už leidžiamą koncentraciją, kuri neigiamai veiktų žmogaus organizmą.

Lietuva – viena iš nedaugelio Europos, o ir pasaulio šalių, kurių gyventojai geria tik požeminį vandenį. Taip yra pirmiausia todėl, kad mūsų šalyje gausu požeminio vandens išteklių – ne be reikalo vandentvarkos specialistai Lietuvą vadina vandens Kuveitu.
Palyginus Lietuvos geriamo vandens kokybę su kitomis Europos šalimis, mūsų krašto vanduo yra tikrai geras, tačiau ir mes turime geriamo vandens problemų. Šiaurės vakarų Lietuvoje ir daugelyje Lietuvos vandenviečių yra padidinti kalcio, magnio, geležies, kitų elementų kiekiai.
Tad daugumos šalies miestų būstų savininkai susiduria su kalkių apnašų susidarymo problemomis tiek karšto ir šalto vandentiekio sistemose, tiek ant buitinės įrangos kaitinimo elementų. Dėl to genda buitinė bei šildymo įranga, kemšasi vandentiekio sistemos, lėtėja vandens cirkuliacija, be to didėja suvartojamos energijos kiekis.
Tokių problemų sprendimas − elektromagnetinis „Dropson“ įrenginys, apsaugantis vandentiekį ir buitinę įrangą nuo kalkių apnašų susidarymo.

  DROPSON įrenginių panaudojimo sritys:
- privatūs namai, kotedžai, daugiabučiai,
- komercinės paskirties pastatai,
- pramonė,
- baseinai, fontanai, vandens rezervuarai,
- žemės ūkis.